Прогулянка у Вухані: як китайці захищають домашніх улюбленців від коронавірусу

Небезпечний і потенційно смертельний коронавірус Covid-2019 (колишній 2019-nCoV) змусив людей замислитися не лише про власний захист, але і про захист своїх домашніх улюбленців.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Оскільки дефіцит захисних засобів відчувається навіть в медичних установах, заповзятливі китайці переходять на підручні засоби, використовуючи для виготовлення захисних костюмів пелюшки, бахіли й одноразові пакети.


З масками трохи легше: респіратори для собак виготовляються і продаються в Китаї вже кілька років, хоча раніше їх використовували для захисту вихованців від смогу.


Чи захищають такі маски від коронавіруса і чи передається він кішкам і собакам – невідомо. Раніше вченим вдалося виділити вірус у деяких видів диких тварин, але в домашніх Covid-2019 виявлено не було. Доведено, що носіння захисних масок людьми не захищає від зараження небезпечною вірусною інфекцією.


Продавець зоотоварів Чжоу Тяньсяо розповів порталу Nur.kz, що торгує масками для фільтрації повітря від диму і смогу з 2018 року. Раніше йому вдавалося продати близько 150 масок на місяць, з початком епідемії коронавіруса Тяньсяо продає 50 масок на день. Комплект з трьох масок коштує сім доларів (49 юанів або 171 грн).


Втім, деякі власники і маски виготовляють самостійно: з людських медичних масок і навіть кавових стаканчиків.


Люди діляться фотографіями "захищених" улюбленців у соцмережах, частина фото стає мемами. Як, наприклад, фото кота в масці, господарі якого виготовили її з людської, зробивши прорізи для очей.


VIDEO: A dog wears a face mask due to coronavirus in China pic.twitter.com/bpv4JBxoW4

— BNL NEWS (@BreakingNLive24) February 5, 2020

EVEN A DOG IS WEARING A FACE MASK DUE TO THE CORONAVIRUS OUTBREAK IN CHINA pic.twitter.com/UEtYa7ICFP

— freezerohedge (@freezerohedge1) February 7, 2020

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах коронавіруса 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров’я.


Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.


Влада КНР ввела жорсткий карантин у Вухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю призупинені.


Китайська коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов’язану з небезпечним захворюванням.


Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/progulyanka-u-vuhani-yak-kitayci-zahischayut-domashnih-ulyublenciv-vid-koronavirusu-338285_.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя